خواندنی‌ها

آرشیو مطالب

پوست شاداب در ماه رمضان

۱۳۹۷/۰۳/۱      ۳۴ بازدید

توصیه می‌شود هنگام افطار و سحر، مصرف مایعات به خصوص آب، بیشتر شود و خوردن کاهو، هندوانه، سیب و عسل نیز برای جلوگیری از خشکی پوست مفید است.

برای جلوگیری از خشکی و حفظ ویتامین و املاح پوست، از موادمعدنی که باعث رشد مو و تقویت پوست می‌شوند در وعده‌های سحر و افطار استفاده شود، به همین منظور خوردن سبزی، میوه و لبنیات بسیار زیاد توصیه می‌شود.

گاهی نیز مصرف مکمل‌ها و قرص‌های ویتامینه نیز در این ایام توصیه می‌شود تا کمبود آهن و روی بدن برطرف شود.خوردن خوراکی‌های حاوی ویتامین B برای پوست مفید هستند، مثلاً مصرف تخم مرغ، برخی حبوبات مثل نخود، روغن زیتون، مویز، کدو، خرما، سیب، عسل، انجیر خشک، طالبی، خانواده آلو و آلبالو برای تقویت پوست توصیه می‌شوند.

۵ استفاده بهينه از مايکروفر (قسمت دوم)

۱۳۹۷/۰۲/۲۰      ۱۵۹ بازدید


1-کباب کردن سير
در فر حدود 45 دقيقه طول مي کشد که سير کباب شود ولي در مايکروفر کمتر از 8 دقيقه طول مي کشد.
پوست سير را بکنيد.سپس در يک ظرف گود بگذاريد وبا نمک و فلفل و 2 قاشق غذا خوري روغن زيتون مخلوط کنيد.سپس دو قاشق غذا خوري آب ته ظرف بريزيد و روي آن را با پلاستيک بپوشانيد و در درجه متوسط به مدت 7 دقيقه بگذاريد و اجازه بدهيد قبل از برداشتن پوشش براي چند دقيقه بماند.


2-پختن غذا قبل از کباب کردن
براي کم کردن زمان کباب سبزيجات ،آنها را به مدت کمي در مايکروفر بپزيد.


2-گرفتن آب بيشتر از مرکبات
از يک ليمو که تازه از يخچال بيرون آورده ايد سختتر مي توانيد آب بگيريد تا ليمويي که در دماي اتاق است.براي گرفتن آب بيشتر از مرکبات قبل از آب گرفتن، آن ها را به مدت 20 ثانيه داخل مايکروفر بگذاريد.

4-تست کردن مغز خشکبار،خورده نان و نارگيل
اين مواد را در يک بشقاب پهن کنيد و به مدت 2 تا 3 دقيقه حرارت دهيد.سپس آن را به هم بزنيد.به خاطر داشته باشيد که ربع زمان تست کردن در فر،در مايکروفرطول مي کشد.


5-پختن سبزيجات
هنوز مي خواهيد منتظر جوش آمدن آب براي پخت دانه هاي ذرت خود باشيد؟
همه سبزيجات مي توانند در مايکروفر بدون اضافه کردن آب بخار پز شوند.آن ها را در يک لايه توي يک ظرف قرار دهيد و محکم با يک پلاستيک بپوشانيد،سپس در درجه بالا بپزيد.سبزيجات بعد از حدود 4 دقيقه حالت ترد(مانند هويج) به خود ميگيرند.

۵ استفاده بهينه از مايکروفر (قسمت اول)

۱۳۹۷/۰۲/۱۵      ۲۰۴ بازدید


1-ضد عفوني و بو زدايي اسفنج ها
اسفنج هاي آشپزخانه را که بوي ضخم مي دهد ،دور نريزيد.بلکه آن را در آبي که با سرکه يا ليمو مخلوط شده غوطه ور کنيد،سپس آن را با درجه بالا در مايکروفر به مدت 1 دقيقه حرارت دهيد.


2- پختن يک شام کامل زير 10 دقيقه
شما مي توانيد براي هر دستور پختي که شامل آب پز کردن ،بخار پز کردن و يا آرام پختن باشد استفاده کنيد.فقط بايد از مدت پختن سه ربع ساعت کم کنيد.به ياد داشته باشيد که مواد داخل ظرف را چند بار به هم بزنيد تا حرارت در همه جا پخش شود.غذا را هميشه يکي دو دقيقه قبل از پخت کامل بيرون بياوريد.


3-ضد عفوني کردن تخته گوشت
تخته گوشت را خوب بشوريد وروي آن يک ليموي نصف شده بماليد،سپس آن را در مايکروفربه مدت 1 دقيقه حرارت دهيد.

4-گرفتن سختي شکر قهوه اي
شکر را در ظرف پلاستيکي بگذاريد و چند قطره آب به آن اضافه کنيد.سپس با درجه متوسط به مدت 10 تا 20 ثانيه حرارت دهيد.


5-رساندن خمير ترش
خمير ،خمير ترش که معمولا 1 ساعت يا بيشتر طول مي کشد که در دماي اتاق برسد،حدود 15 دقيقه طول مي کشد که در مايکروفر برسد.
خمير را در يک کاسه بزرگ قرار دهيد و روي آن را با پلاستيک بپوشانيد.يک فنجان آب در ته مايکروفر قرار دهيد.سپس ظرف خمير را بگذاريد و دما را در حد امکان پايين بگذاريد(10% قدرت) وبه مدت 3 دقيقه حرارت دهيد.
سپس اجازه دهيد که خمير براي 3 دقيقه در مايکروفر استراحت کند.دوباره به مدت 3 دقيقه حرارت دهيد و اجازه دهيد به مدت 6 دقيقه استراحت کند.خمير دو برابر مي شود.

 

ادامه دارد...

ترازو ممکن است وزنتان را از آنچه هستید، بیشتر نشان دهد

۱۳۹۷/۰۲/۷      ۴۲۱ بازدید

⁣حتما برای شما هم پیش آمده که وقتی فکرش را هم نمی‌کردید، عدد روی ترازو غافلگیرتان کرده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید ترازو ممکن است در طول یک روز وزن‌های متفاوتی را به شما نشان دهد. پس گاهی خیلی هم جای نگرانی نیست.

⁣⁣???? ترازو به این دلایل ممکن است وزنتان را از آنچه هستید، بیشتر نشان دهد:

⁣????مصرف سدیم: موادغذایی پر از نمک باعث احتباس آب می‌شوند. این آب اضافی باعث افزایش وزن می‌شود.

⁣????مصرف کربوهیدرات: اگر نان، پاستا، برنج و سایر کربوهیدرات‌های نشاسته‌ای مصرف می‌کنید، افزایش وزن شما ناشی از کربوهیدرات خواهد بود. برای هر گرم کربوهیدرات مصرفی، بدن ۳ گرم آب را ذخیره می‌کند و این ذخیره آب باعث افزایش وزن موقتی شما می‌شود.

⁣???? میزان کارکرد معده: انجام عمل دفع و فعالیت دستگاه گوارش باعث تغییر وزن می‌شود.

⁣???? ورزش کردن: ورزش کردن می‌تواند باعث تعریق و کاهش وزن شود به‌خصوص اگر ورزش هوایی شدید انجام دهید.

⁣???? چرخه قاعدگی: اغلب زنان در این دوره شاهد نفخ شکم ناشی از احتباس مایعات هستند.

⁣????یادمان باشد در عین اینکه به سلامتی‌مان اهمیت می‌دهیم، نباید عدد روی ترازو در بندمان کند. آنچه مهم است هویت فردی محکمی است که با آگاهی و تلاش برای خودمان می‌سازیم.