خواندنی‌ها

آرشیو مطالب

کثیف ترین ها را بشناسیم!

۱۳۹۷/۰۶/۲۰      ۸۰۸ بازدید

ریموت کنترل

کنترل تلویزیون یکی از وسایلی است که منبع تجمع باکتری هاست و باید هر چند وقت یکبار تمیز شود.

فرمان اتومبیل

شاید در نگهداری و نظافت ماشین فرمان اتومبیل تنها چیزی باشد که اهمیت چندانی ندارد. اما باید بگویم که فرمان اتومبیل اولین چیزی است که باید هنگام نظافت ماشین ابتدا از آن شروع کنید.

موبایل

موبایل و تبلت ها سرشار از میکروب و باکتری هستند و باید هفته ای چند مرتبه تمیز شوند.

لپ تاپ

اگر نمی خواهید از صفحه کلید کامپیوتر یا لپ تاپ ویروس بگیرید آن را تمیز کنید و هنگام تمیز کردن آن از شوینده هایی استفاده کنید که به صفحه کلید آسیب نرساند. مثل محلول آب و سرکه.

تخته گوشت چوبی

تخته گوشت های چوبی را باید بعد از هر بار استفاده تمیز بشوئید و قبل از کنار گذاشتنش کاملا خشک کنید.

ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی به نظر تمیز می آید اما واقعیت این است که رطوبت و قارچ هایی که از لباس های کثیف می آیند وارد درزهای ماشین لباسشویی می شود. بنابراین باید چند ماه یک بار ماشین لباسشویی را تمیز کرد.

شیر آب

اگر شیر آب پر از میکروب باشد شستن دست ها با آن هیچ فایده ای ندارد. پس باید هر از گاهی شیرهای حمام و آشپزخانه را تمیز کرد.

کیف

چند لحظه بنشینید و به جاهایی که کیف تان را در طول روز قرار داده اید فکر کنید و این که میکروب ها را با کیف تان وارد زندگی خود می کنید.

اسفنج آشپزخانه

اگر از اسفنج آشپزخانه زیاد استفاده می کنید باکتری ها و میکروب های زیادی داخل اسفنج لانه می کنند.

تقویت قلب و عروق با سرکه سیب

۱۳۹۷/۰۵/۲۵      ۹۳۶ بازدید

سرکه سیب برای قرن ها به عنوان ماده مقوی و سالم و برای کمک به ضدعفونی زخم استفاده شده است. سرکه سیب از تخمیر سیب ساخته شده و با اضافه کردن باکتری، الکل را به اسید استیک تبدیل می کند. این باعث می شود که مایع دارای خواص ضدعفونی و باکتری سالم باشد. مواد اصلی اصلی در سرکه سیب سرکه اسید استیک است که دارای مزایای سلامتی قوی است. سرکه سیب حاوی حدود 1 کالری انرژی در قاشق چای خوری یا 3 کالری در قاشق غذاخوری است که بسیار کم است.

سرکه سیب حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، اسیدهای آمینه و ترکیبات پلی فنیک است. این به این معنی است که سرکه سیب حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی است که می توانند در هنگام مصرف رادیکال های آزاد را از بین ببرند. از مزایای مصرف نوشیدن مقدار کمی سرکه سیب در روز می توان تقویت سلامت قلب و عروق، کنترل سطح قند خون و رهایی از بدن از سموم را نام برد.

 

لاغری مثل آب خوردن است!

۱۳۹۷/۰۵/۲۰      ۸۰۷ بازدید

بسیاری از مردم غذاهای با کالری زیادی غذا می خورند و معتقدند که بعدا آنها را می سوزانند. اگر شما یکی از آنها هستید، باید بدانید که آب به شما کمک می کند وزن خود را کاهش دهید و به سرعت کالری های اضافی را از بین ببرید. این برای جوانان یا میانسالان صادق است و همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که حدود نیم لیتر (500 میلی لیتر) قبل از غذا آب بخورید.

البته برای مشاهده زودتر تغییرات باید تمرین ها و حرکات ورزشی را نیز بع به برنامه خود بیافزایید. برای شروع ، سعی کنید نوشیدن 500 میلی لیتر آب و 30 دقیقه پیاده روی را با هم انجام دهید.

چه رنگی برای رژ انتخاب کنیم؟

۱۳۹۷/۰۵/۱۵      ۹۸۵ بازدید

هنگام انتخاب رنگ رژ به رنگ لبتان نگاه کنید و همرنگ آن یا ۱ یا ۲ درجه پررنگ‌تر را امتحان کنید. همیشه رژ را روی لب پایینتان امتحان کنید. فراموش نکنید ابتدا با پنبه الکلی رژ لب را تمیز کنید و با کمک قلم مو یا انگشت رژ را به لبتان بزنید. اگر تمایلی ندارید رژ را روی لب تان امتحان کنید، هرگز آن را روی پوست دست امتحان نکنید.

بهترین قسمت دست که شباهت زیادی به رنگ لب دارد، سر انگشتان است. در نور طبیعی رنگ رژ را روی لبتان ببینید و هرگز ۲ رنگ را روی هم امتحان نکنید. هنگام انتخاب رژ مهم است که رنگ طبیعی پوستتان را بشناسید. در نور طبیعی به پوست بدون آرایش خود نگاه کنید. بهترین جا برای اینکه رنگ پوستتان را تشخیص دهید، خط چانه است